top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıFatih Altınöz

Deneyimlemek

Deneyimlemek sözcüğü yeni çıktı. Kendisine bayılıyorum. O nedenle kendisini bir miktar cümle içinde kullanacağım müsaadenizle.


-Bu hafta, hafta başı bir kavramsal sanat sergisi deneyimledim. Sonra akşamına bir jam-session. Ertesi gün iki çok sıradışı belgesel, bir de yeni Netflix dizisi deneyimledim. Aralarda da iki espresso ve bir filtresiz gitanes deneyimleme şansım oldu. Sen? Sen bu hafta ne deneyimledin bakalım?

-Ben. Ee ben ne deneyimledim? Pek bir şey yok aslında hemoroidi saymazsak!

-Güzel miydi? Nasıldı?

-Bir sergiden bahsetmiyorum.

-İlginç!

-Evet. çok ilginçti. Hemoroidden sonra bir genel cerrah deneyimlemem oldu.

-Anladım.

-Sonrasında ne deneyimlediğimi söylemeyeyim.

-Peki. Kişisel alanına müdahale edemem zaten.

-Edildi zaten. Bir de sen zahmet etme. Hem senin anladığın şekliyle söylersem sürdürülebilirliği de yok, ama gene de değişik bir deneyim olarak bulunsun, bir fark yaratabilir dersen tavsiye edebilirim.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Her konuyu en uçlarından ele alıp kamplara ayrışarak tartışma, ne tartışması kavgaya tutuşma alışkanlığımız neredeyse genetiğimize işlemiş halde. Memleketin tarihinde yer teşkil eden her olay ve şahıs

Memleket ve hatta dünya psikiyatri tarihine geçecek S.S. Zoroğlu Vakası hakkında Türkiye Psikiyatri Derneği’nin suya sabuna dokunmayan, orta yolcu açıklamasını okuyunca aklıma Dr.İbrahim Temo geldi.

Sinemasal nedenlerle dört yönetmenle çok yakın dostluğum oldu. Metin Erksan, Zeki Ökten, Fatih Akın ve Erden Kıral. Erden Kıral ile iki tamamlanmış senaryo yazdım. Biri ‘Babam ve Oğlum’ dan yıllar evv

bottom of page