top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıFatih Altınöz

Fenerbahçe Cumhuriyeti

Ajax’ın kadın voleybol takımını duyan var mı, bir önemli kupanın finallerinde gören ya da? Erkek de olabilir.

Avrupa’da finallere koşan bir erkek voleybol takımı var mı Chelsea’nin? Liverpool’un atletlerini duyanınız oldu mu? Manchester City’li ya da Real Madrid’li yüzücüleri peki? Juventus’lu bir kürekçiye rastladınız mı hiç ya da Milan’lı bir yelkenciye? Barcelona’lı bir boksçu hiç madalya aldı mı bir uluslararası yarışmada? Olimpiyatlara katılan Bayern Münih’li iki yüz metreci, sırıkla atlamacı ya da Paris Saint Germain’li masa tenisçi mevcut mudur? Dünya atletizm şampiyonasında altın madalya kazanmış bir Manchester United’lı hiç oldu mu?

Kadın basketbolundaki başarıyı kutlarken bunları da unutmamak gerek. Fenerbahçe kadınlarda ve erkeklerde Avrupa’nın en özel ve emsalsiz spor kulübüdür. Boşuna bir cumhuriyet olarak nitelenmiyor.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Her konuyu en uçlarından ele alıp kamplara ayrışarak tartışma, ne tartışması kavgaya tutuşma alışkanlığımız neredeyse genetiğimize işlemiş halde. Memleketin tarihinde yer teşkil eden her olay ve şahıs

Memleket ve hatta dünya psikiyatri tarihine geçecek S.S. Zoroğlu Vakası hakkında Türkiye Psikiyatri Derneği’nin suya sabuna dokunmayan, orta yolcu açıklamasını okuyunca aklıma Dr.İbrahim Temo geldi.

Sinemasal nedenlerle dört yönetmenle çok yakın dostluğum oldu. Metin Erksan, Zeki Ökten, Fatih Akın ve Erden Kıral. Erden Kıral ile iki tamamlanmış senaryo yazdım. Biri ‘Babam ve Oğlum’ dan yıllar evv

bottom of page