top of page

VAR odası

Türkiye yüksek irtifalarda hakkaniyet içinde davranışlara pek rastlanmayan bir memleket. Bunun başta gelen sebeplerinden biri etki altında kalmayan, muhakeme edebilen, liyakat sahibi, diğergam, hakkaniyet içinde özgür iradesi ve vicdanıyla karar alabilen insanların daha yolun başında küstürülerek, alavere dalaverelere tanık olmaktan bıkarak, katakullilerle süründürülerek ya da öldürülerek oyundan düşürülmeleri/atılmaları. Memleket tarihi bunun seçkin örnekleriyle dolu ne yazık ki!

Meydan her alanda koyunun olmadığı yerdeki Abdurrahman Çelebi’lere kalıyor bu durumda.

Bu meydanı ise en aşikar haliyle kitlesel ilgiye mazhar futbol sahalarında görüyoruz. Zira hayatın her alanı oyuna dönüşürken oyun gerçek haline geldi ve her şeyin açık oynandığı tek yer orası kaldı.

Kendi beceri ve yetenekleriyle değil eş, dost torpiliyle, siyaset baskısı ile profesyonel hakemliğe yükselmiş şahıslar futbol arenasına itiliyor. Sürekli baskı altında olan ve karar alıp cesurca uygulayabilme vasıfları hiç gelişmemiş şahıslar herkesin gözleri önünde her maç hatta her maçın içindeki her pozisyonda farklı ve tutarsız kararlar alıyor. Bu şahısların kulağına şimdi bir de VAR odası eklendi ve her kafadan çıkan sesler kakafonide zirve yaptı. Bu koşullar altında ise herhangi bir takımı büyük bir tutkuyla sevmenin de hiçbir anlamı kalmadı.

Sahalarda her hafta yaşanan saçma haller, didişmeler, itiş kakışlar memleketin genel haleti ruhiyesinin her pazar güncellenen özeti.

4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page